Odpověď na příspěvek: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

Od: Anonym: Jan Dospiva <> ( ---.erkor.cz )
Kdy: 04. 01. 2009 22:19
Předmět: Re: O krizi v církvi z pohledu obyčejné věřící

S tím, že ČCE prožívá krizi, nechci polemizovat, neb s tím souhlasím.
Pokusím se velmi stručně a jasně pojmenovat, co vidím jako příčinu, z čehož vyplývá i řešení:
1) Duchovní neslanost a nemastnost tzv. liberální teologie, zvláště tápání a teologická nedůslednost v otázkách stvoření versus evoluce a homosexualita - jsou to sice složitá témata, na která neexistují jednoduché odpovědi, mají spoustu podotázek, ale na ty už je třeba odpovědět ano, ano, ne, ne, a to v souladu s Písmem a podstatou křesťanské zvěsti.
2) Nedostatek vůle k misii - absence celocírkevní misijní strategie a jejího důsledného naplňování podle konkrétních podmínek sboru.
3) Dušení vlastních malých sborů paušální částkou odvodu do personálního fondu bez ohledu na velikost sboru a jeho příjmy - nutno promítnout solidaritu sborů do výpočtu částky odvodu v závislosti na těchto faktorech, ne až následně a nedostatečně milostivým příspěvkem z fondu solidarity.
Pokud se s tím něco neudělá, dobře nám tak.