Odpověď na příspěvek: Pohled zvenčí

Od: Anonym: Mikuláš Bezděk <> ( ---.speednet.cz )
Kdy: 07. 12. 2008 18:17
Předmět: Pohled zvenčí

Přečetl jsem si se zájmem diskuzní příspěvky o krizi v ČCE a měl bych několik otázek. Nejsem členem ČCE, nejsem členem žádné církve, jako většina Čechů jsem vyrostl v silně ateistickém prostředí (jsem z Ústeckého kraje). K víře se dostávám postupně až teď v dospělosti, a to hlavně četbou bible a křesťanské literatury. Postupem času ve mně zraje přesvědčení, že věřit si sám pro sebe (takové to believing without belonging) nestačí a uvažuji o vstupu do nějaké církve. Jenže do jaké? A má vůbec příslušnost k církvi nějaký smysl? Z církví působících v ČR se mi ČCE zdála být celkem slušnou volbou. Ale teď nevím. Mohl by někdo z diskutujích uvést i důvody pro vstup do ČCE? Je skutečně tak duchovně vyprázdněná, plná rodinných klanů, nepřátelská vůči svému okolí a s neschopnými faráři a farářkami, jak se z této diskuze může zdát? Předem děkuji za odpovědi.