Odpověď na příspěvek: Re: Sekta

Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 17. 01. 2008 12:26
Předmět: Re: Sekta

Taky mě mrzí fanatismus zaměřený proti Coeně a „obtěžování katolikou liturgií“. Ona ta liturgie je především křesťanská a své kořeny má už v novém zákoně. Přijde mi hloupé, když se jako evangelíci musíme vymezovat proti něčemu jen proto, že je to „katolické“…
Nicméně, bohužel (jak mám „coenisty“ jako lidi docela rád) s Vámi musím souhlasit, že se Coena v poslední době jako sekta někdy projevuje. Například snahou protlačit „své lidi“ do církevnických pozic, kde by mohli „obracet“ ostatní evangelíky (a zvlášť mladé bohoslovce) na svůj způsob slavení bohoslužeb (a když jim to nevyjde rozšiřováním naprosto nesmyslných pomluv o „zmanipulovatelnosti voleb“ atp.)
Myslím, že tahle partička lidí by měla docela dobrou šanci obohatit ČCE, pokud by se jí podařilo zbavit se svých mesiáškých komplexů a sektářsko-spolkařské zatuchlosti.
Osobně skutečně nevím, proč by v ČCE nemohla koexistovat strohá kalvinistická i „košatá“ lutersko-„katolická“ liturgie; obojí mám rád a obojí má cosi do sebe, jen když se obojí dělá dobře.
Daleko horší je, pokud se bohoslužby dělají „blbě“ tak, že to odradí mnohé zvenčí i zevnitř sboru. Když faráři blábolí nicneříkající bláboly (když to neumí, tak proč se nedrží tradiční formy?) a když shromáždění zpívá falešně a mimo rytmus, takže kdokoliv jen s kapkou hudebního sluchu brzy uteče…

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód