Odpověď na příspěvek: Ptákovina

Od: Uživatel Evangnetu Petr Tomášek <>
Kdy: 12. 04. 2007 12:58
Předmět: Ptákovina

Osobně si myslím, že název naprosto není třeba měnit. Bratrstvo je pojmenování srozumitelné, vývojem jazyka získalo mírně sebeironickou polohu (připomíná "bratrstvo kočičí pracky"), což je pro evangelické puberťáky snad to nejlepší, co může být.
Naopak by se mělo něco udělat s romanticky uslintanýma Kostnickýma jiskrama, nebo sexistickým Českým bratrem. (Prostestant mi příjde dobrý a – vzhledem k dnešnímu významu slova i vnitřně pravdivý – tak proč ne?)
Osobně mi snaha o změnu názvu časopisu pro mládež až nepříjemně zapadá do jiných snah kolegy Radima Ždárského, kde mi příjde, že se až moc snaží levnými reklamními triky zatraktivnit evangelictví pro mladé. Příjde mi to jako cesta do pekel, doufal jsem, že aspoň v naší církvi se vyvarujeme paskvilů typu TV programu Exit 316
Osobně si vzpomínám, že v pubertě mi bratrstvo vyhovovalo právě proto, že se nebálo být černobílé (technicky) a nevozit se na (tehdejší porevoluční) vlně dělat všechno pouťově poestrobarevně a teatrálně. A přál bych si, aby takové Bratrstvo i zůstalo, protože to je to nejlepší, co našim puerťákům můžeme dát…
S ouctou Petr Tomášek

Přidat příspěvek:


















Ověřovací kód