Historie kazatelů na sboru ČCE JESENÍK

POZOR! Informace o historii působení kazatelů na sborech jsou zatím dílčí, postupně doplňovány dobrovolníky podle dostupných zdrojů. Ty nejsou vždy zcela přesné. Zvláště u starších údajů může docházet k chybám. Máte-li aktuálnější informace či máte-li zájem se projektu zúčastnit, kontaktujte nás, prosím, na . Děkujeme!
od do kazatel pozn.
1. 1. 1946 31. 8. 1947 f Jaroslav Choděra vikář
1. 6. 1946 30. 4. 1948 d Arnold Gruhn diakon Jeseník - Skorošice
1. 9. 1947 26. 10. 1948 f Jaroslav Choděra farář
1. 8. 1948 31. 12. 1950 v Samuel Dobis vikář Jeseník pro Javorník
1. 10. 1949 23. 10. 1954 f Jaroslav Čihák vikář (1.12.1951 - 5.8.1953 voj. služba)
24. 10. 1954 31. 8. 1961 f Jaroslav Čihák farář; 1.2.1961 - 31.7.1961 uvolněn pro Praha Kliment
1. 2. 1961 31. 12. 1965 v Vlastislav Svoboda vikář
1. 1. 1966 31. 10. 1981 f Lubomír Kabíček farář
1. 2. 1984 30. 9. 1991 f Jan Krupa diakon
1. 4. 1993 31. 3. 1997 f Tomáš Molnár vikář
1. 4. 1997 7. 3. 1999 f Tomáš Molnár farář
r. 2000 31. 8. 2008 f Pavel Prejda farář
1. 4. 2009 31. 3. 2024 f Daniela Havirová farář
  • Aktualizace: 26. 09. 2018, FS ČCE JESENÍK

Poslední změny - schematismus