Podvodný email ve schránkách

Správci Evangnetu <>
(28.11.2013, rubrika: Novinky na Evangnetu)


Na mnohé emailové adresy v doméně evangnet.cz jste zřejmě dnes ráno obdrželi podvodný email žádající "aktualizaci" Vašeho emailového účtu. Je psán zřetelně špatnou češtinou (počítačový překlad). Jedná se o podvodný způsob, jak získat Vaše přístupové údaje. Email ignorujte, smažte. Sám o sobě je zcela neškodný. Čtěte prosíme níže obecná pravidla:

 1. pokud píšeme uživatelům našeho serveru, odesílatel zásadně bude v doméně evangnet.cz, obvykle spravci@evangnet.cz
   
 2. obvykle píšeme na konkrétní adresy. Nikdy se v příjemci neobjeví "undisclosed-recipients" či něco podobně neurčitého. Nebude-li v příjemci Vaše adresa, bude tam adresa spravci@evangnet.cz
   
 3. jakýkoli email, který po Vás požaduje zaslání přístupových údajů (tj. kombinaci uživatelského jména a hesla) je podvodný. Nikdy na takový email nereagujte. (Netřeba se ani zatěžovat ověřováním případné věrohodnosti)
   
 4. Evangnet po Vás nikdy nebude emailem žádat heslo.
   
 5. Obnova hesla k emailovému účtu na Evangnetu vždy probíhá přes link v doméně evangnet.cz, konkrétně http://admin.evangnet.cz/zmena_hesla.php Tento link si můžete vygenerovat sami kliknutím na "Zapomenuté heslo" na titulní stránce Evangnetu.
   
 6. aktuální limit emailového účtu je 2GB. Na zaplnění schránky budete upozorněni, ovšem nikdy nehrozí smazání nebo zamezení přístupu.
   
 7. Obyvkle se snažíme komunikovat spisovnou češtinou.

Pokud jste někdo na email odpověděl a vyplnil požadované údaje, obratem nás kontaktujte na adrese spravci@evangnet.cz