ČCE vyhlašuje dobrovolnou sbírku na pomoc Filipínám

E-církev.cz <>
(14.11.2013, rubrika: Co hýbe s ČCE)

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyhlašuje dobrovolnou sbírku na podporu obětem zasaženým ničivým tajfunem Haiyan na Filipínách. Tajfun 8. listopadu zasáhl střední část Filipín a zanechal za sebou velkou zkázu, a to i v oblastech, které se dosud nevzpamatovaly z rozsáhlého zemětřesení, které postihlo zemi v říjnu.

Rychlost větru dosahovala až 315 km za hodinu. Mnoho oblastí je dosud nepřístupných kvůli záplavám, sesuvům půdy, spadlým stromům a zničené infrastruktuře. Tajfunem bylo zasaženo okolo 9,5 milionu obyvatel, tisíce osob zemřelo a přes 600 000 lidí muselo být evakuováno.

Synodní rada Českobratrské církve evangelické uvolnila 12. listopadu 2013 z Fondu sociální a charitativní pomoci prostředky ve výši 200.000,- Kč, které budou bezodkladně zaslány prostřednictvím Diakonie ČCE – Střediska humanitární a rozvojové pomoci německé organizaci Katastrophenhilfe, která na Filipínách dlouhodobě působí.

„Tyto prostředky jsou určeny zejména na pokrytí akutních potřeb, tedy pro zajištění pitné vody, potravin, hygienických potřeb, přikrývek a lékařské péče. Příspěvky je možné zasílat na sbírkový účet synodní rady číslo 7171717171/2700 pod variabilním symbolem 911705. Jsme Vám vděčni a vážíme si Vaší pomoci,“ říká Lia Valková, synodní kurátorka Českobratrské církve evangelické.

Příloha [1]: <sbirka_filipiny.jpg> (40.9 KB)