V kapli havlíčkobrodské nemocnice zahájí advent bohoslužbou

Kazatel ČCE Karel Šimr <>
(25.11.2008, rubrika: Oznámení)

Při ekumenické bohoslužbě v kapli havlíčkobrodské nemocnice budou lidé v první adventní neděli myslet na ty, kteří v bezradnosti lidské spravedlnosti dlouhodobě nesou důsledky cizích vin.

Bohoslužba s názvem „Jsi tam?“ se koná v neděli 30. listopadu 2008 od 18 hodin v nemocniční kapli v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod. Pořádají ji duchovní křesťanských církví v Havlíčkově Brodě a proběhne s vyloučením médií. „Lidský život se někdy nese ve znamení neuzavřených událostí a křivd. Některé jsou spojené s nemocí či jiným zlem, ale častěji s běžným životem ... Na druhou stranu tu je i adventní cesta k vyvázání se z jejich moci,“ říká farář Českobratrské církve evangelické David Šorm, který bude při bohoslužbě kázat. Ekumenická bohoslužba se koná dva roky po zveřejnění podezření na vraždy v havlíčkobrodské nemocnici. Navazuje na bohoslužbu Za smíření a obnovu důvěry 4. ledna 2007 a bohoslužbu Na paměť a památku 4. prosince 2008, které uspořádal Psychosociální intervenční tým ve spolupráci s místními církvemi. David Šorm – farář ČCE v Havlíčkově Brodě, 739 244 611 Informace pro novináře: Pořadatelé bohoslužby chtějí, aby proběhla v klidu a nerušeně se zárukou zachování soukromí. Proto na ní nebude možné fotografovat, natáčet ani pořizovat zvukové záznamy. Osobní přítomnost novinářů bude samozřejmě vítána stejně jako uveřejnění informace o události ve sdělovacích prostředcích.