EVANGNET v novém

Správci Evangnetu <>
(28.9.2008, rubrika: Novinky na Evangnetu)

Vítejte na Evangnetu v nové podobě. Dlouhodobě připravovaná změna dospěla do finále, a tak před sebou máte starý dobrý Evangnet v nové, zajímavější a přehlednější grafické úpravě. V novém prostředí se setkáte s osvědčenými službami Evangnetu (Schematismus, Evangnetický kalendář, Odkazy, Diskuze), které jsme ale na mnoha místech rozšířili a doplnili. K nim jsme připojili služby nové, o kterých máme za to, že dále zvýši užitečnost Evangnetu. Stručný přehled novinek najdete v další části článku.

Výrazně jsme zlepšili a zjednodušili možnost vyhledávání. Evangnet nyní nabízí:

• snadné hledání prostřednictvím vyhledávacího pole na úvodní stránce Evangnetu
  • přehledný výpis všech míst, kde se hledané slovo vyskytuje (viz příklad)
  • možnost zobrazit vyhledanou informaci kliknutím na odkaz ve výpisu hledání
  • vyhledávání také v materiálech (např. "vánoční hra"), nebo v názvech písní
  • vyhledávání biblických citací podle odkazů

Schematismus ČCE

Stejně jako dříve zde najdete základní informace o seniorátech, sborech, kazatelských stanicích, kazatelích a také o mládežích v seniorátech. Zaregistrovaní uživatelé mohou po přihlášení informace, které jsou o nich uvedeny, sami aktualizovat.

K tomu jsme pro vás připravili tyto novinky a vylepšení:

Evangnetický kalendář

V něm najdete informace o akcích sborových, seniorátních i celocírkevních. Novou akci mohou přidat po přihlášení všichni registrovaní uživatelé Evangnetu. Co nového Evangnetický kalendář nabízí?

• přehlednější uspořádání
  • velmi zlepšený způsob výběru období, pro které chcete zobrazit konané akce
  • k přehledu dnešních akcí se dostanete přímo z úvodní obrazovky portálu kliknutím na odkaz "Dnes" před dnešním datem

Texty

V sekci Texty najdete vše, co bylo dříve na Evangnetu zařazeno jako Materiály (materiály a pomůcky pro různé oblasti církevní práce apod.), kromě toho ale ještě několik zajímavých novinek. Své příspěvky do této sekce mohou opět vkládat všichni registrovaní uživatelé.

• Články - zde jsou uvedeny všechny články, se kterými se setkáváte na úvodní stránce portálu Evangnet. Především zde chceme dát prostor k různým postřehům, komentářům aktuálního dění v církvi i ve společnosti, zamyšlením, apod. Může jít ale také o různá oznámení, inzeráty, aktuality
  • Články odjinud - automaticky generované odkazy na aktuální články ze zajímavých webových stránek
  • Bible - vyhledání biblického textu (zatím pouze v kralickém překladu) s aktivními odkazy na jiná biblická místa, případně na písně, a také s možností připojit k danému místu komentář (viz příklad)
  • Písně - v této sekci můžete najít užitečné informace k bohoslužebným písním, tedy např. informace o tom, v kterém jiném zpěvníku se píseň nachází; informace o písních se stejným nápěvem; biblický text, který píseň (více či méně doslova) cituje (viz příklad)
    Datábáze písní zatím obsahuje základní údaje, jejich rozšiřování bude závislé na aktivním přístupu Vás, uživatelů, kteří máte po přihlášení možnost údaje o písních doplňovat a rozšiřovat.
  • Vyznání - zde naleznete texty důležité pro křesťanství obecně či specificky pro evangelickou tradici. Jedná se především o vyznání, ale i o další klíčové texty

Vážení uživatelé, věříme, že Evangnet ve své nové podobě a s vylepšenými funkcemi Vám bude dobrým a užitečným pomocníkem. Své náměty, připomínky či hlášení chyb pište do diskuzního fóra pod tímto článkem (přidat komentář).

Novou podobu Evangnetu, jeho funkce a provoz pro Vás připravil a zajišťuje tým dobrovolných spolupracovníků Evangnetu, který v současné době tvoří: Pavel Andrejs, Marek Drápal, Tomáš Hančil, Filip Keller, Jan Plecháček, Marek Sterzik, Hugo Švec, Petr Tomášek.

Přeji Vám, abyste ze služeb Evangnetu měli užitek.

Jan Plecháček, předseda Evangnet o.s.

Pokládáte-li služby Evangnetu za přínosné, můžete přispět na jeho provoz a další rozvoj. Můžete tak učinit buď tím, že se ať už jako sbory nebo jako jednotlivci stanete členy občanského sdružení Evangnet, nebo zasláním vašeho daru na účet Evangnetu č. 2928594001/5500. Podrobnější informace k tomu naleznete zde. Na požádání samozřejmě zašleme doklad o přijatém daru nebo členském příspěvku. Vaše příspěvky nám pomáhají pracovat na zlepšení a rozšíření poskytovaných služeb.

• 9 komentářů
  • Autor: Správci Evangnetu