Tajní evangelíci

Uživatel Evangnetu Ondřej Macek <>
(7.7.2007, rubrika: Oznámení)

Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze srdečně zve k symposiu Praxis pietatis haereticorum. Vnitřní život českých kacířů a jeho vnější projevy dvacet let před Tolerančním patentem a v prvním desetiletí existence tolerančních církví. Symposium se uskuteční 7. a 8. prosince 2007 v Praze v budově ETF UK v Černé ulici.

Máte ve sboru historika nebo studenta, který píše či psal o vzniku vašeho sboru diplomovou práci? Pokud ano, předejte mu, prosím, tuto pozvánku.

Uvítáme další aktivní účastníky, kteří budou chtít vystoupit s příspěvkem k tématu symposia (např. lokální výskyty nekatolictví, tajného protestantismu, vznik tolerančních sborů, vztah k literatuře, vlastní literární produkce, religiozita, toleranční architektura, prameny k nekatolictví, nezařazení, zahraniční vlivy a paralely, náboženský profil tajných nekatolíků a tolerovaných evangelíků) a zejména k vnitřnímu životu českých a moravských nekatolíků dvacet let před Tolerančním patentem a v prvním desetiletí existence tolerančních církví.

Aktivní účastníky prosíme o zaslání přihlášky do 30. září 2007 a o přiložení desetiřádkové anotace příspěvku s autorským medailonem.

Textová verze předneseného příspěvku bude otištěna ve sborníku ze symposia.

Příloha [1]: <pozvanka_na_pph.pdf> (103.3 KB)