Svíce solidarity

Správci Evangnetu <>
Autorem textu je David Šorm.
(21.12.2006, rubrika: Oznámení)

Faráři a duchovní církví v Havlíčkově Brodě a okolí prosí občany, kterým nemocniční vraždy v havlíčkobrodské nemocnici nejsou lhostejné, aby se k nám připojili štědrovečerním zapálení svíce.

V jejím světle chceme myslet na rodiny zemřelých, na to, jak nastolit pokoj při štvanicích na další a další viníky. Svící solidarity chceme vyjádřit podporu zdravotníkům, kteří se svědomitě starají o pacienty v nemocnicích po celé zemi. Útoky na pacienty byly i útokem na ně. Podporu potřebujeme i my všichni, kteří jsme mohli být na místě zavražděných. Spolu s nimi byla zabíjena důvěra a jistota nás všech.

Plamenem svíce chceme rovněž vyjádřit poděkování primáři Longinovi za zveřejnění celé záležitosti, za jeho čestnost; pracovníkům ARO v Havlíčkově Brodě za stabilně dobrou práci v situaci ztížené mediálními útoky; novinářům, kteří si udrželi soudnost a jistě i mnoha dalším. Podporujme se ve světle solidarity a naděje. Za pochopení děkují a požehnané vánoční svátky přejí faráři a duchovní z Havlíčkova Brodu a okolí.

David Šorm (Českobratrská církev evangelická)
Adrian Sedlák (Římskokatolická církev)
Milena Cicálková (Československá církev husitská)
Václav Pavlosek (Starokatolická církev)